Listopad 2010

Special day on the Masaryk University

26. listopadu 2010 v 19:46 | (NE) D O K O N A L Á |  >> zápisníQ
..

Tak jsem dnes opět vyrazila do Brna. Musím říct, že už mě to vážně nebaví, tudíž jsem opravdu ráda, že tam jedu tento víkend naposledy. ...Být tam každý víkend, nevyspaný, unavený, vědící, že až přijedu budu se muset něco učit. ...nooo dost! Zítra jedu naposledy a bude klid...těším se na tu pohodu nejvíc. Nevím jestli mám jet osobákem nebo rychlíkem, ale vidím to na osobák...bude srada...a snad si i něco zajímavého přečtu.
A zpět k tématu. Ještě než se k tomu dostanu..musím konstatovat, že mě neskutečným způsobem bolí nohy, přesně kolena. Museli jsme celou cestu domů stát ve vlaku. Byla to opravdu nejskvělejší hodinka a půl. Fakulty se mi líbily moc...jedna víc, než druhá. Byla jsem na právech a potom na fss..ale srašně jsem si oblíbila ta práva. Představte si honosnou halu, obří hodiny na stěně...všude schodište...a pak ty učebny. Bylo to dokonalé...stačí už jen učit se, učit se, učit se...a hlavně, dostat se!! Ach, jak já bych tam chtěla. Následně jsme se dobelhaly s Helčou i na fss..za cesty šalinou jsme se seznámili s revizorem (tedy, přesněji Helča) a usedly jsme ve středně velkém atriu, kde jsme si poslechly asi 50 minutovou přednášku. Bylo to zajímavé, ale místy ažjemně přehnané. ...ale co, každý chce tu svou školu vychválit.
Nic méně, máme to za sebou a teď už se jen učit. :)

letí to...

23. listopadu 2010 v 19:02 | (NE) D O K O N A L Á |  >> zápisníQ
Je to až neuvěřitelný jak rychle ten čas letí. před chvílí jsem ještě byla malé dítě a teď? Užse krátí ten krásný čas na střední..a čím rychleji se blíží konec, tím více lidí si tam oblibuji. Mám na mysli předvším učitele. Vždycky budu vzpomínat na naši profesorku biologie, ona je prostě skvělá. Je na ní vidět, jak moc nás má ráda a ještě víc to, že o nás chce slyšet i do budoucna. Dnes jsem se s ní bavila a říkala mi, že mi dá její číslo aže za ní máme přijet někdy. Tak jsem na to zvědavá, ale bylo by to fajn. Další takovou osůbkou je angličtinářka. Mám jí jen na tento poslední rok, ptž všichni předešlí byli o ničem a hlavně nás nic nanučili. Když nad tím tak přemýšlím, není asi zrovna nejjednoduší najít dobré učitele jazyku. Docela by mě to aji bavilo, učit, ale nic moc z toho asi nebude, leda, že bych se nedostala na nějakou jinou školu, na kterou chci.
To mě přivádí k dalšímu tématu, a to výběr školy. Už je mám vybrané, teda aspoň obory :právo nebo psychologie, ale tu psychologii bych chtěla raději. Baví mě to. Baví mě bavit se s lidmi a pomáhat jim po té psychické  stránce, je to takové naplňující. Jsem ráda, když mohu někomu pomoci..
Brno. Dalo by se říct, že je to tak trochu můj nový domov. A nejen můj každou sobotu tam jezdí studenti na vzdělávací kurzi, aby měli větší šanci dostat se na výšku. Doufám, že nám to alespoň pomůže, ale myslím si, že by mohlo. Alespoň nám to trochu zjednoduší tím, že nás do té látky trochu vtáhnou. V Brně je to sranda, především to, že to město ožívá až v devět hodin. Nechci nějak urazit pracující lid, ale obchody jsou přece taky druh zaměstnání. Přemýslím o nějaké takové brigádě, pokud mi to´bude vyhovodat časově, ale bylo by to fajn. Úplně si to dokážu představit nějaký ten promod nebo třeba i skateshop, bylo by mi to vcelku jedno, hlavně nějaké peníze. Ne nadarmo se říká, že jsou studenti chudá vrstva společnosti, všechno vrážíme do vzdělání.
A víte proč né práva? Nedávno jsem se s někým bavila a jeho názor mě rozesmál, přestože měl ten člověk pravdu. "Za chvíli budem mít právník svého právníka a ten jeho právník taky svého." No uznejte, není to pravda? Všichni chtějí mít výšku, ptž jak se říká v dnešní společnosti: pokud nemáte výšku, nejste nic, protože střední školu má každý. Ale jen se zamyslete, kdo bude dělat manuální práce, když tu bude chtít být každý na vrcholu?? Každý bude právník, doktor, politik, ..atd., ale kdo z nich bude umět vyrobit nábytek, položit kachličky, postavit dům, položit střechu, opravit okna, elektriku...nikdo. Jsem zvědavá, jak to bude v budoucnosti. Otázkou však je: Kdy je budoucnost?

O co ti jako jde??? !!!

2. listopadu 2010 v 18:46 | (NE) D O K O N A L Á |  >> zápisníQ
Jako tohle už je fakt moc..nevím o co těm lidem jde!!!??
Zaprvé Pája!...už ani to Pája nechci vyslovit. Možná bych měla napsat Pavel,ale když to vyslovím tak si vzpomenu na Pavla Novohradskýho a to mi stačí. Jako fakt už mě ten Pája štve. Vím, zamiloval se a je těžký se odmilovat, ale já za to nemůžu. Nejsem bezcitná, ale mám jiného kluka a toho teda opravdu vyměnit nechci. Ale nechápu, proč mi ten Pája pořád píše, když se nechce bavit. Já se chtěla bavit, ale když jsem se bavila, tak on ne. A to mě opravdu nebaví, abych se ještě někoho doprošovala, aby se se mnou bavil..na to opravdu nejsem stavěná. SORRY!!! Už nevím co mu mám říct. Ani jsem nic nenapsala, protože on je neopučitelný. Kolikrát jsem mu říkala něco, aby si to uvědomil a probral se z těch růžových snů, ale nepomohlo to. ..akorát si řekl, že dělám chytrou, ale to je jasný, že to nebude chápat. NE! Už dost...nechce se mi tohle řešit..zvlášť, když mám dnes tak dobrý den.
Dostala jsem 1-2 z ajiny...moje první mluvko, jako hodně jsem si to dala...:P Ani jsem to nečekala...ale tak jako  fajny ;) spokojenost.
Pak mě vytočila další věc a to díky jedný slečně, která se nám snažila naivně vnutit její názor. To mě taky dostává. :D:D Jako ona se s námi (já a MArtin) začala nejvíc hádat. My jsme totiž řekli, že nás práce baví i díky tomu, že dostáváme dobré peníze..a ona se hned načertila, že prý jako kdyby jsme dostávali málo, tak že nás to nebude bavit. Jako nemohla jsem.. :D
mráčky
Dneska jsem viděla L. naposledy, protože jel domů měnit svůj pokojíček na nějaký novější :). Nečekaně na tom mám i svůj podíl, vymýšleli jsme to společně..společně vybírali věci atd...a pak mi řekl: " Teď se nesmíme rozejít, ptž kdybych ležel na tom gauči, který jsme vybrali a všechno, co tam dáme, tak bych si vždycky vzpomněla na tebe a bylo by mi to moc líto." Jako to mě dostalo. Je fakt sladký. Miluju tyhle řeči i když je to tak sladký, že se tomu pak ani snad nedá věřit, ale budiž. :) Musíme si to něčím zpříjemňovat ty dny..:) No, jenže teď ho neuvidím až nevim do kdy. Jasný řeknete si "ježišmarjá, ta nadělá"...taky bych si to řekla před třemi roky...to jsem nepotřebovala být s tím klukem tak často, ale kámen úrazu je zvyk. Zvykla jsem si na to ho vidět každý den i když třeba jen na pět minut, ale viděla jsem ho, dali jsme si pusu a pak jsem se šla učit. Achjo...raději už mlčím,připadám si pak jak malá :D:)
In the other hand, se nejvíc těším na všechny ty věci, který mě čekají. :) Především teď v zimě je toho nejvíc...jako všechny ty hory a Silvestr s ním a dalšími lidmi a pak bobování a neim kolik toho je ...Vánoce...:D sranda...prázdniny.....áááááá jůůůů ůůůů ů ůůů ůů ů ů ů ů ů :P
Zítra se chystám do Brna na Gaudeamus. Učitelka nám sdělila, že si ale nemáme dělat naděje, že se tam za všechny ty letáky platí a já neim co ještě...tak jsem zvědavá nooo :))
Tak se mějte krásně a přeji krásný sny :)